PCSX2 0.9.9 - en to ca_ES translation catalogue (188 entries)

en: %s First Time Configuration
ca_ES: Configuració inicial de %s

en: &Apply
ca_ES: &Aplica

en: &Audio (SPU2)
ca_ES: &Sons (SPU2)

en: &Back
ca_ES: &Endarerra

en: &Cancel
ca_ES: &Desfés

en: &Config
ca_ES: &Configuració

en: &Controllers (PAD)
ca_ES: &Controladors (PAD)

en: &Finish
ca_ES: &Finalitza

en: &Help
ca_ES: &Ajuda

en: &Home
ca_ES: &Inici

en: &Misc
ca_ES: &Altres

en: &Next >
ca_ES: &Endavant >

en: &OK
ca_ES: &Accepta

en: &Plugin/BIOS Selector
ca_ES: &Selector de Plugin/BIOS

en: &Save
ca_ES: &Guarda

en: &System
ca_ES: &Sistema

en: &Yes
ca_ES: &Si

en: < &Back
ca_ES: < &Endarrera

en: A file could not be created.
ca_ES: Un arxiu no s'ha pogut crear.

en: A safe and easy way to make sure that all speedhacks are completely disabled.
ca_ES: Una manera fàcil i segura de que tots els hacks de velocitat estan completament desactivats

en: About...
ca_ES: Sobre PCSX2...

en: Always hide mouse cursor
ca_ES: Amagar sempre el cursor del ratolí

en: Appearance/Themes - %s
ca_ES: Apariència/Temes - %s

en: Apply
ca_ES: Aplica

en: Aspect Ratio:
ca_ES: Relació d'aspecte:

en: Automatic Gamefixes
ca_ES: Reparació Automàtica de Jocs

en: Automatically applies needed Gamefixes to known problematic games
ca_ES: Automàticament aplica els pegats necessaris per a jocs amb problemàtiques conegudes.

en: BIOS Search Path:
ca_ES: Directori de Busca de BIOS:

en: Backup before save
ca_ES: Fes una còpia de seguretat abans de guardar

en: Base Framerate Adjust:
ca_ES: Ajustament de velocitat de Frames:

en: Boot CDVD (fast)
ca_ES: Inicia CDVD (Ràpid)

en: Boot CDVD (full)
ca_ES: Inicia CDVD (Complet)

en: Boot the VM using the current DVD or Iso source media
ca_ES: Inicieu la màquina virtual utilitzant el DVD o la imatge ISO

en: Browse
ca_ES: Explora

en: Browse...
ca_ES: Explora...

en: Cancel
ca_ES: Desfés

en: Cannot load ELF binary image.  The file may be corrupt or incomplete.
ca_ES: No es pot carregar la imatge binaria ELF. L'arxiu pot estar malmès o incomplet.

en: Card (file) name
ca_ES:  Nom de la targeta (arxiu)

en: Card size
ca_ES: Mida de la Targeta

en: Card:
ca_ES: Targetes:

en: Change the language only if you need to.
    The system default should be fine for most operating systems.
ca_ES: Canvia el llenguatge si ho necessites.
    Amb el llenguatge per defecte del sistema funciona a la majoria de casos,

en: Clear all settings...
ca_ES: Reinicia totes les opcions...

en: Clears all %s settings and re-runs the startup wizard.
ca_ES: Neteja totes les opcions del %s i torna a engegar el configurador.

en: Click the Browse button to select a different folder for PCSX2 plugins.
ca_ES: Clica el botó "Explora" per a seleccionar una carpeta diferent per als plugins de PCSX2.

en: Click the Browse button to select a different folder where PCSX2 will look for PS2 BIOS roms.
ca_ES: Apreta el botó "Explora" per a seleccionar una carpeta diferent on PCSX2 mirar per a les roms de BIOS de PS2.

en: Closing %s may be hazardous to your health
ca_ES: Tancar el %s pot ser perillós per la teva salut

en: Components Selectors - %s
ca_ES: Selector de components - %s

en: Configuration Guides (online)
ca_ES: Guies de Configuració (Online)

en: Configure...
ca_ES: Configura...

en: Confirm ISO image change
ca_ES: Confirma el canvi de imatge ISO

en: Constant skipping
ca_ES: Omissió constant

en: Contributors
ca_ES: Contribuents

en: Core GS Settings...
ca_ES: Opcions del nucli gràfic

en: Create ...
ca_ES: Crea ...

en: Created on
ca_ES: Creada el dia

en: Custom Window Size:
ca_ES: Mida de finestra personalitzada:

en: Custom folder:
ca_ES: Carpeta pròpia:

en: Default to fullscreen mode on open
ca_ES: Per defecte obrir en finestra complerta

en: Developers
ca_ES: Programadors

en: Disable Framelimiting
ca_ES: Desactiva la Limitació de Frames

en: Disable window resize border
ca_ES: Desactiva la vora redimensionadora de la finestra.

en: Disabled [default]
ca_ES: Desactivat [Per defecte]

en: Do not show this dialog again.
ca_ES: No ensenyis mes aquesta opció.

en: Do you want to swap discs or boot the new image (via system reset)?
ca_ES: Voleu canviar de disc o inicar amb la nova imatge (via reinicia del sistema)?

en: Double-click toggles fullscreen mode
ca_ES: Doble click entra en pantalla complerta

en: Duplicate ...
ca_ES: Duplica ...

en: EE Cyclerate [Not Recommended]
ca_ES: Velocitat de cicles de Emotion Engine [No Recomanat]

en: EE/FPU Advanced Recompiler Options
ca_ES: Opcions avançades del Recompilador de Emotion Engine / FPU

en: Eject
ca_ES: Extreu

en: Emulation &Settings
ca_ES: Opcions d'&emulació

en: Emulation Settings - %s
ca_ES: Opcions d'Emulació - %s

en: Enable Cheats
ca_ES: Activa els trucs

en: Enable EE Cache (Slower)
ca_ES: Activa la memòria cau per a Emotion Engine (Lent)

en: Enable Host Filesystem
ca_ES: Activa els arxius de sistema

en: Enable INTC Spin Detection
ca_ES: Activa la detecció de voltes de INTC

en: Enable Wait Loop Detection
ca_ES: Activa la detecció de bucles d'espera

en: Enable Widescreen Patches
ca_ES: Activa els pegats per a pantalles amplies

en: Enable fast CDVD
ca_ES: Activa CDVD rapid

en: Enable speedhacks
ca_ES: Activa els hacks de velocitat

en: Exit
ca_ES: Surt

en: Fast disc access, less loading times. [Not Recommended]
ca_ES: Accés a disc més ràpid, menys temps de càrrega. [No Recomanat]

en: File not found.
ca_ES: Arxiu no trobat.

en: Fit to Window/Screen
ca_ES: Encaixa a la Finestra/Monitor

en: Folders
ca_ES: Carpetes

en: For running raw PS2 binaries directly
ca_ES: Per executar directament els binaris PS2

en: For troubleshooting potential bugs in the MTGS only, as it is potentially very slow.
ca_ES: Per a la solució de problemes potencials, errors en els MTGS només, ja que és potencialment molt lent.

en: Formatted
ca_ES: Formatada

en: Frame Skipping
ca_ES: Omissió de Frames

en: Framelimiter
ca_ES: Limitador de Frames

en: Frames to Draw
ca_ES: Frames a Dibuixar

en: Frames to Skip
ca_ES: Frames a Omitir

en: GS
ca_ES: Gràfics

en: GS Window
ca_ES: Finestra dels Gràfics

en: Game Fixes
ca_ES: Correccions de jocs

en: Good Speedup and High Compatibility; may cause bad graphics... [Recommended]
ca_ES: Bon augment de velocitat i alta compatibilitat, però pot causar mals gràfics a vegades... [Recomanat]

en: Good Speedup and High Compatibility; may cause hanging... [Recommended if 3+ cores]
ca_ES: Bon augment de velocitat i alta compatibilitat; pot causar penjaments al PCSX2... [Recomanat si tens més de 3 Nuclis]

en: Hide window when paused
ca_ES: Amaga la finestra quan esta pausat

en: Huge speedup for some games, with almost no compatibility side effects. [Recommended]
ca_ES: Enorme augment de velocitat en alguns jocs, amb la gran majoria no te efectes interiors negatius. [Recomanat]

en: I've seen enough
ca_ES: Ja n'he vist prou

en: Import
ca_ES: Importa

en: Import Existing Settings?
ca_ES: Vols importar les opcions existents?

en: Includes idle event processing and some other uncommon event usages.
ca_ES: Inclou el processament d'esdeveniments d'inactivitat i alguns altres usos d'esdeveniments poc comuns.

en: Interpreter
ca_ES: Intepretador

en: Interpreter only; provided for diagnostic
ca_ES: Només interpretador; fet servir per a diagnòstic

en: Iso
ca_ES: ISO

en: Iso Selector
ca_ES: Selector de ISO

en: Language selector
ca_ES: Seleccionador de llenguatges

en: Last Modified
ca_ES: Ultima modificació

en: Load state
ca_ES: Carga l'estat

en: Location:
ca_ES: Localització:

en: Makes the specified ISO image the CDVD source.
ca_ES: Fa que la imatge ISO sigui el CDVD.

en: Moderate speedup for some games, with no known side effects. [Recommended]
ca_ES: Augment de velocitat moderat en alguns jocs, no es coneix cap problemàtica. [Recomanat]

en: NTSC Framerate:
ca_ES: Limit de frames en NTSC:

en: New Vector Unit recompiler with much improved compatibility. Recommended.
ca_ES: Nou recompilador de unitat vectorial amb una compatibilitat molt millorada. Recomanat.

en: No disc
ca_ES: Sense Disc

en: No emulation state is active; cannot suspend or resume.
ca_ES: No hi ha cap estat actiu; no pots pausar o iniciar.

en: No reason given.
ca_ES: No hi ha una raó específica.

en: OK
ca_ES: Accepta

en: Oh noes! Out of memory!
ca_ES: Oh no! S'ha produït un error de memòria.

en: Open in Explorer
ca_ES: Obre en l'explorador

en: Other Hacks
ca_ES: Altres Hacks

en: Overwrite
ca_ES: Sobreescriu

en: PAL Framerate:
ca_ES: Limit de Frames en PAL:

en: PCSX2 First Time configuration
ca_ES: Configuració Inicial de PCSX2

en: PCSX2 Official Git Repository at GitHub
ca_ES: Repositori oficial de PCSX2 a Github.

en: PCSX2 Official Website and Forums
ca_ES: Lloc oficial de PCSX2 i fòrums.

en: PS2 Port
ca_ES: Port de la PS2

en: Parse error
ca_ES: Error d'anàlisi

en: Path:
ca_ES: Dreçera:

en: Pause/Resume
ca_ES: Pausa/Inicia

en: Performs just-in-time binary translation of 32-bit MIPS-I machine code to x86.
ca_ES: Realitza una traducció binaria en cada moment d'el codi maquinari de 32 bits MIPS-IV a x86 (32 bits).

en: Performs just-in-time binary translation of 64-bit MIPS-IV machine code to x86.
ca_ES: Realitza una traducció binaria en cada moment d'el codi maquinari de 64 bits MIPS-IV a x86 (32 bits).

en: Permission denied while trying to open file, likely due to insufficient user account rights.
ca_ES: Permís denegat quan s'intentava obrir un arxiu, com si l'usuari no tingués suficients permisos.

en: Plugin Menu
ca_ES: Menú del plugin

en: Plugin Settings...
ca_ES: Opcions del plugin...

en: Plugins Search Path:
ca_ES: Directori de busca dels plugins:

en: Pretty slow; provided for diagnostic purposes only.
ca_ES: Molt lent; per a fer proves de diagnòstic només.

en: Quite possibly the slowest thing in the universe.
ca_ES: Molt possiblement la cosa més lenta de l'univers.

en: Readme / FAQ (Offline/PDF)
ca_ES: Llegeixme / FAQ (Offline/PDF)

en: Reboot CDVD (fast)
ca_ES: Reinicia CDVD (Ràpid)

en: Reboot CDVD (full)
ca_ES: Reinicia CDVD (Complet)

en: Recompiler
ca_ES: Recompilador

en: Refresh list
ca_ES: Refresca la llista

en: Rename ...
ca_ES: Re nombra ...

en: Reset
ca_ES: Reinicia

en: Restore Defaults
ca_ES: Restaura els valors per defecte

en: Run ELF...
ca_ES: Executa l'arxiu ELF...

en: Save &As...
ca_ES: Guarda &Com

en: Save state
ca_ES: Guarda l'estat.

en: Select a BIOS rom:
ca_ES: Selecciona una rom de BIOS:

en: Settings
ca_ES: Opcións

en: Show Console
ca_ES: Ensenya la consola

en: Shutdown
ca_ES: Apaga

en: Skip when on Turbo only (TAB to enable)
ca_ES: Omissió només amb mode Turbo (Tabulació per a activar)

en: Slow Motion Adjust:
ca_ES: Ajustament a càmera lenta:

en: Speedhacks
ca_ES: Hacks de velocitat

en: Standard (4:3)
ca_ES: Estandart (4:3)

en: Swap Disc
ca_ES: Canvia el disc

en: The configured %s plugin file is not a valid dynamic library
ca_ES: El plugin de %s no es una llibreria dinàmica vàlida

en: The configured %s plugin file was not found
ca_ES: El plugin de %s no ha estat trobat

en: The plugin reports that your hardware or software/drivers are not supported.
ca_ES: El plugin reporta que el teu "Hardware" o "Software" o els seus "Drivers" no estan suportats.

en: Turbo Adjust:
ca_ES: Ajustament de Turbo:

en: Type
ca_ES: Tipus

en: Unexpected end of file or stream encountered.  File is probably truncated or corrupted.
ca_ES: Final inesperat d'arxiu o una seqüència trobada. L'arxiu està probablement truncat o danyat.

en: Unrecognized ISO image file format
ca_ES: Format de fitxer no reconegut de la imatge ISO

en: Use Synchronized MTGS
ca_ES: Utilitza la MTGS Sincronitzada

en: Use default setting
ca_ES: Utilitza la opció per defecte

en: Use fast boot to skip PS2 startup and splash screens
ca_ES: Utilitza l'inicia ràpid per a esquivar l'inici de la Playstation 2 i la seva Splash Screen

en: Use this to boot into your virtual PS2's BIOS configuration.
ca_ES: Fes servir això per a entrar a una màquina virtual de la Playstation 2 per a configurar la BIOS.

en: Useful for diagnosing bugs or clamping issues in the new mVU recompiler.
ca_ES: Útil per a diagnosticar errors o notificacions en el nou recompilador microVU.

en: Useful for running benchmarks. Toggle this option in-game by pressing F4.
ca_ES: Molt útil per a fer Probes de rendiment. Activa aquesta opció apretant F4.

en: Uses an external plugin as the CDVD source.
ca_ES: Fa servir un plugin extern per a reconèixer des de un lector/gravadora el CDVD.

en: VU Cycle Stealing [Not Recommended]
ca_ES: Robatori de cicles a la VU [No Recomanat]

en: Vector Unit Interpreter. Slow and not very compatible. Only use for diagnostics.
ca_ES: Interpretador de Unitat Vectorial. Lent i no gaire compatible. Només a utilitzar per a diagnòstics.

en: Virtual memory mapping failure!  Your system may have conflicting device drivers, services, or may simply have insufficient memory or resources to meet PCSX2's lofty needs.
ca_ES: Error d'assignació de memòria virtual! El seu sistema pot estar en conflicte de controladors de dispositius, serveis, o simplement pot tenir la memòria o els recursos insuficients per complir amb altes necessitats de PCSX2.

en: Wait for Vsync on refresh
ca_ES: Espera per la sincronització vertical en referescar

en: Waiting for task...
ca_ES: Esperant per tasca...

en: Waiting for tasks...
ca_ES: Esperant per tasques...

en: Welcome to PCSX2!
ca_ES: Benvinguts a PCSX2

en: Widescreen (16:9)
ca_ES: Pantalla amplia (16:9)

en: Window Settings...
ca_ES: Opcions de finestra

en: Wipes all internal VM states and shuts down plugins.
ca_ES: Apaga las màquines virtuals i els seus estats i tenca els plugins.

en: Yes
ca_ES: Si

en: You have selected the following ISO image into PCSX2:
ca_ES: Tens seleccionada la següent imatge ISO en el PCSX2:

en: Your machine's hardware is incapable of running PCSX2.  Sorry dood.
ca_ES: El hardware del teu ordinador no es capaç de fer servir PCSX2. Ho sentim company.

en: [Unnamed or unknown]
ca_ES: [Sense Nom o Desconegut]

en: disables all speedhacks
ca_ES: Desactiva tots els hacks de velocitat

en: mVU Flag Hack
ca_ES: Hack de flag de MicroVU
